A szoftverfejlesztés egy igen sokrétű, összetett tevékenység, nemcsak programozást jelent, hanem egy több fázisból álló komplex projektet, kezdve az igények felmérésétől, a tervezésen, a specifikációk elkészítésén át az implementációig. Fontos része az alkalmazás tesztelése, bevezetése, integrációja és az átadás utáni üzemeltetés, ill. a dokumentációk elkészítése is.
A programfejlesztés hajnalán a programozók csináltak mindent, általában egyedül dolgoztak, addig végezték a programok javítgatását, amíg a kívánt eredményt nem kapták. Annak ellenére, hogy kisebb feladatok esetén ez a módszer is kielégítő lehet, manapság a szoftverek létrehozása csoportmunka, az egyes fázisok eltérő szakértelmet igényelnek, szükséges valamilyen előre kidolgozott eljárás a hatékony és kiszámítható folyamatok érdekében, a szoftverkrízis kiküszöböléséhez.
Többféle módszertan született, az egyik legismertebb az ún. vízesés modell, amelyet az 1970-es évek óta alkalmaznak. Itt az egyes fázisok meghatározott sorrendben követik egymást, mindegyiket részletes dokumentálás és átadás-átvétel zár le, visszalépésre csak korlátozott módon van lehetőség. Ez a modell olyan esetekre alkalmazható jól, ahol a követelmények jól meghatározottak és stabilak. Hátránya a rugalmatlanság, ha mégis változnak az igények, akkor azt nehézkes és költséges kezelni.
A mai felgyorsult és dinamikusan változó világban új fejlesztési technológiákra van szükség. Megjelentek az evolúciós módszertanok, ilyenkor egy alap követelmény halmaz alapján gyorsan és olcsón elkészül egy induló rendszer, aminek a használata során keletkező tapasztalatokat mindig beépítjük a következő verzióba. Hasonló elv alapján épül fel az iteratív fejlesztés, az egyes fázisokat részekre bontjuk (iterációk), amelyeknek a végén a követelményeket egyre pontosabban kielégítő rendszert kapunk. Ezek a módszerek sokkal szorosabb együttműködést és kommunikációt tesznek lehetővé a megrendelővel. Annak ellenére, hogy a folyamat során pl. felesleges dokumentációk is készülhetnek, általában biztonságosabb és hibatűrőbb alkalmazások születnek.
Összefoglaló néven agilis szoftverfejlesztésnek nevezzük az ilyen típusú eljárásokat, ahol a legfontosabb szempontok az ügyfél elégedettségének biztosítása, működő szoftver gyors leszállítása, az aktuális igényekre és a változó körülményekre reagáló és gyakori verzió előállítás.
Egyedi igényei alapján megtervezzük és elkészítjük alkalmazását korszerű fejlesztési módszertanok felhasználásával. Az implementációnál elsősorban a ma népszerű többrétegű architektúra modellt preferáljuk, amelyek internetes alkalmazások esetén megkerülhetetlenek.
Olyan kiforrott programozási nyelvek is szerepelnek eszköztárunkban, mint a Delphi, C, C++, ill. a manapság az egyik legkorszerűbbnek számító Java technológiák, vagy a PHP és a DHTML.
Nemcsak a szoftverek elkészítését vállaljuk, hanem rendszerintegrációs tevékenységünk révén a szükséges hardver elemek és alaprendszerek beszerzését és kiépítését is. Ha ún. felhőalapú megoldást szeretne, akkor tekintse át tárhely- és szerverbérlet szolgáltatásainkat.
Cégünk saját fejlesztésű terméke, egy univerzális számlázó program, amely egyszerűen és gyorsan telepíthető, könnyen használható, kis és közepes cégek számára ideális.
Fontosabb tulajdonságai az alábbiak:
Részletes információkért látogasson el a Cashier weboldalára.